Obserwuj

Bądź na bieżąco z prawem samorządowym. Zamów bezpłatny cotygodniowy newsletter.


Działy:
 • Gospodarka komunalna

  W dziale "GOSPODARKA KOMUNALNA" publikowane są artykuły dotyczące spółek komunalnych oraz zakładów budżetowych, jak również artykuły dotyczące poszczególnych działów gospodarki komunalnej, w tym gospodarki odpadami komunalnymi, gospodarki wodno-ściekowej, transportu publicznego.

 • Podatki

  W dziale "PODATKI" publikowane są artykuły dotyczące podatków i opłat publicznoprawnych, m.in. dotyczące podatku VAT, podatku od nieruchomości, opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i innych.

 • Finanse publiczne

  W dziale "FINANSE PUBLICZNE" publikowane są artykuły dotyczące szeroko pojmowanych zagadnień związanych z finansami publicznymi, m.in. artykuły dotyczące dochodów jednostek samorządu terytorialnego oraz dyscypliny finansów publicznych.

 • Zamówienia publiczne

  W dziale "ZAMÓWIENIA PUBLICZNE" publikowane są artykuły dotyczące problematyki zamówień publicznych, m.in. dotyczące sytuacji podmiotów komunalnych w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Prezentowane są także najnowsze orzeczenie KIO oraz sądów w zakresie prawa zamówień publicznych.

 • Prawo cywilne

  W dziale "PRAWO CYWILNE" publikowane są artykuły dotyczące zagadnień cywilnoprawnych, m.in. umów oraz sporów przed sądami powszechnymi, których stroną są podmioty komunalne.

 • Nieruchomości

  W dziale "NIERUCHOMOŚCI" publikowane są artykuły dotyczące nieruchomości komunalnych oraz spraw związanych z innymi nieruchomościami, w których występują organy samorządu terytorialnego. Artykuły dotyczą w szczególności gospodarki nieruchomościami i planowania przestrzennego.

 • Procedury administracyjne

  W dziale "PROCEDURY ADMINISTRACYJNE" publikowane są artykuły dotyczące procedur, które prowadzone są przez organy samorządu terytorialnego. W szczególności artykuły dotyczą ogólnej procedury administracyjnej (KPA - Ordynacja podatkowa), procedury sądowoadministracyjnej, procedury uchwałodawczej oraz dostępu do informacji publicznej.

 • Ustrój

  W dziale "USTRÓJ" publikowane są artykuły dotyczące ustroju podmiotów komunalnych, w tym zagadnienia dotyczące statusu prawnego organów jednostek samorządu terytorialnego, związków międzygminnych czy radnych.

 • Inne

  W dziale "INNE" publikowane są artykuły związane z funkcjonowaniem podmiotów komunalnych, które ze względu na swoją tematykę nie zostały zakwalifikowane do innych kategorii.

Ogólnopolskie Forum Rachunkowości BudżetowejZapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Forum Rachunkowości Budżetowej, które odbędzie się 24-25 października 2022 r. w Łodzi. Tegoroczne Forum będzie znakomitą sposobnością do zapoznania się z aktualnymi zmianami przepisów, które wpłyną na Państwa pracę w najbliższych miesiącach oraz w całym roku 2023. Zaprosimy Państwa do udziału w wystąpieniach najlepszych ekspertów, którzy podzielą się praktycznymi rozwiązaniami najczęściej zgłaszanych problemów, wezmą Państwo również udział w stołach dyskusyjnych, przy których każdy z Państwa będzie mógł zadać swoje pytanie, zapytać o rozwiązanie konkretnego problemu, czy podyskutować z innymi uczestnikami.

Całość konferencji dopełni Gala rozdania nagród Księgowy Budżetu 2022 – to już 6 edycja tego konkursu. Po uroczystej Gali zaprosimy Państwa do udziału w spektaklu „Mój Dzikus” w wykonaniu Justyny Sieńczyłło z Teatru Kamienica oraz w bankiecie, w trakcie którego będą Państwo mogli nie tylko zrelaksować się, ale nawiązać liczne relacje biznesowe z innymi uczestnikami konferencji.

DATA ROZPOCZĘCIA: 24.10.2022, godz. 00:00

DATA ZAKOŃCZENIA: 25.10.2022, godz. 00:00

MIEJSCE: wkrótce , Łódź

ORGANIZATOR:INFOR

Paweł Grzybowski

Gorąco polecamy
Zarejestruj się już dziś:

REJESTRACJA

FORMULARZ KONTAKTOWY

Wydarzenia PDS

 • Brak nadchodzących wydarzeń
Więcej wydarzeń

Sprawdzone rozwiązania

dla każdego samorządu.

przeczytaj