Obserwuj

Bądź na bieżąco z prawem samorządowym. Zamów bezpłatny cotygodniowy newsletter.


Działy:
 • Gospodarka komunalna

  W dziale "GOSPODARKA KOMUNALNA" publikowane są artykuły dotyczące spółek komunalnych oraz zakładów budżetowych, jak również artykuły dotyczące poszczególnych działów gospodarki komunalnej, w tym gospodarki odpadami komunalnymi, gospodarki wodno-ściekowej, transportu publicznego.

 • Podatki

  W dziale "PODATKI" publikowane są artykuły dotyczące podatków i opłat publicznoprawnych, m.in. dotyczące podatku VAT, podatku od nieruchomości, opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i innych.

 • Finanse publiczne

  W dziale "FINANSE PUBLICZNE" publikowane są artykuły dotyczące szeroko pojmowanych zagadnień związanych z finansami publicznymi, m.in. artykuły dotyczące dochodów jednostek samorządu terytorialnego oraz dyscypliny finansów publicznych.

 • Zamówienia publiczne

  W dziale "ZAMÓWIENIA PUBLICZNE" publikowane są artykuły dotyczące problematyki zamówień publicznych, m.in. dotyczące sytuacji podmiotów komunalnych w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Prezentowane są także najnowsze orzeczenie KIO oraz sądów w zakresie prawa zamówień publicznych.

 • Prawo cywilne

  W dziale "PRAWO CYWILNE" publikowane są artykuły dotyczące zagadnień cywilnoprawnych, m.in. umów oraz sporów przed sądami powszechnymi, których stroną są podmioty komunalne.

 • Nieruchomości

  W dziale "NIERUCHOMOŚCI" publikowane są artykuły dotyczące nieruchomości komunalnych oraz spraw związanych z innymi nieruchomościami, w których występują organy samorządu terytorialnego. Artykuły dotyczą w szczególności gospodarki nieruchomościami i planowania przestrzennego.

 • Procedury administracyjne

  W dziale "PROCEDURY ADMINISTRACYJNE" publikowane są artykuły dotyczące procedur, które prowadzone są przez organy samorządu terytorialnego. W szczególności artykuły dotyczą ogólnej procedury administracyjnej (KPA - Ordynacja podatkowa), procedury sądowoadministracyjnej, procedury uchwałodawczej oraz dostępu do informacji publicznej.

 • Ustrój

  W dziale "USTRÓJ" publikowane są artykuły dotyczące ustroju podmiotów komunalnych, w tym zagadnienia dotyczące statusu prawnego organów jednostek samorządu terytorialnego, związków międzygminnych czy radnych.

 • Inne

  W dziale "INNE" publikowane są artykuły związane z funkcjonowaniem podmiotów komunalnych, które ze względu na swoją tematykę nie zostały zakwalifikowane do innych kategorii.

Forum Komunalne 2024Warsztaty Komunalne do tej pory realizowane w formie online zostają przeniesione na rzeczywisty, niewirtualny grunt!

Konferencja dotyczyć będzie oczywiście gospodarki odpadami. Skupimy się na ewidencji, sprawozdawczości oraz pozwoleniach związanych z tym obszarem. Omawiane będą także kwestie składowania i recyklingu odpadów.

Forum odbędzie w nowatorskiej formie komunikacji, która pozwali na dzielenie się wiedzą i doświadczeniami, zdobycie wiedzy i nawiązanie kontaktów. Forum to miejsce, gdzie użytkownicy będą mogli komentować wątki tematyczne konferencji na bieżąco. Wymiana zdań, zadawanie pytań to przecież najlepszy sposób na zdobycie informacji i rozwiązanie problemów.

W ostatni, drugi dzień, uczestnicy będą mieli przyjemność wizytacji instalacji gospodarki odpadami ZGiUK w Lubaniu. Chcesz poznać doświadczenia innych w przetwarzaniu odpadów komunalnych? Możesz zapoznać się z doświadczeniami zakładu, który z powodzeniem wdrożył zrównoważoną gospodarkę odpadami w regionie. To pozwoli Ci na poznanie najlepszych praktyk i uniknięcie błędów.

Blue Mountain Resort położony jest w Szklarskiej Porębie, w niezwykle malowniczej scenerii Karkonoszy i Gór Izerskich. Resort znajduje się w świetnej lokalizacji z dostępem do okolicznych atrakcji. Szklarska Poręba jest jednym z najchętniej odwiedzanych ośrodków turystycznych w Polsce. Walorami kurortu są piękne pejzaże, malownicze szlaki oraz wodospady. Lokalizacja hotelu.

Lokalne atrakcje turystyczne oraz te proponowane przez Hotel, czyli Aquapark, Spa, Game Room, i wiele innych pozwoli ciekawie i aktywnie spędzić czas.

Do Szklarskiej Poręby dojedziesz również pociągiem!

Zapraszamy i do zobaczenia!

DATA ROZPOCZĘCIA: 28.02.2024, godz. 00:00

DATA ZAKOŃCZENIA: 29.02.2024, godz. 00:00

MIEJSCE: Blue Mountain Resort , Szklarska Poręba

ORGANIZATOR:EKORUM

Maciej Kiełbus
Dagmara Czajka

Gorąco polecamy
Zarejestruj się już dziś:

REJESTRACJA

FORMULARZ KONTAKTOWY

Wydarzenia PDS

Więcej wydarzeń

Sprawdzone rozwiązania

dla każdego samorządu.

przeczytaj