Obserwuj

Bądź na bieżąco z prawem samorządowym. Zamów bezpłatny cotygodniowy newsletter.


Działy:
 • Gospodarka komunalna

  W dziale "GOSPODARKA KOMUNALNA" publikowane są artykuły dotyczące spółek komunalnych oraz zakładów budżetowych, jak również artykuły dotyczące poszczególnych działów gospodarki komunalnej, w tym gospodarki odpadami komunalnymi, gospodarki wodno-ściekowej, transportu publicznego.

 • Podatki

  W dziale "PODATKI" publikowane są artykuły dotyczące podatków i opłat publicznoprawnych, m.in. dotyczące podatku VAT, podatku od nieruchomości, opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i innych.

 • Finanse publiczne

  W dziale "FINANSE PUBLICZNE" publikowane są artykuły dotyczące szeroko pojmowanych zagadnień związanych z finansami publicznymi, m.in. artykuły dotyczące dochodów jednostek samorządu terytorialnego oraz dyscypliny finansów publicznych.

 • Zamówienia publiczne

  W dziale "ZAMÓWIENIA PUBLICZNE" publikowane są artykuły dotyczące problematyki zamówień publicznych, m.in. dotyczące sytuacji podmiotów komunalnych w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Prezentowane są także najnowsze orzeczenie KIO oraz sądów w zakresie prawa zamówień publicznych.

 • Prawo cywilne

  W dziale "PRAWO CYWILNE" publikowane są artykuły dotyczące zagadnień cywilnoprawnych, m.in. umów oraz sporów przed sądami powszechnymi, których stroną są podmioty komunalne.

 • Nieruchomości

  W dziale "NIERUCHOMOŚCI" publikowane są artykuły dotyczące nieruchomości komunalnych oraz spraw związanych z innymi nieruchomościami, w których występują organy samorządu terytorialnego. Artykuły dotyczą w szczególności gospodarki nieruchomościami i planowania przestrzennego.

 • Procedury administracyjne

  W dziale "PROCEDURY ADMINISTRACYJNE" publikowane są artykuły dotyczące procedur, które prowadzone są przez organy samorządu terytorialnego. W szczególności artykuły dotyczą ogólnej procedury administracyjnej (KPA - Ordynacja podatkowa), procedury sądowoadministracyjnej, procedury uchwałodawczej oraz dostępu do informacji publicznej.

 • Ustrój

  W dziale "USTRÓJ" publikowane są artykuły dotyczące ustroju podmiotów komunalnych, w tym zagadnienia dotyczące statusu prawnego organów jednostek samorządu terytorialnego, związków międzygminnych czy radnych.

 • Inne

  W dziale "INNE" publikowane są artykuły związane z funkcjonowaniem podmiotów komunalnych, które ze względu na swoją tematykę nie zostały zakwalifikowane do innych kategorii.

Zjazd Przedstawicieli Członków SGiPWarząd Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski zaprasza wszystkich Członków SGiPW do udziału w obradach Zjazdu Przedstawicieli Członków Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski, który odbędzie się 19 stycznia 2023 roku o godz. 9.30. w Sali Konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, al. Niepodległości 34 w Poznaniu. Wyznacza się II termin obrad o godz. 9.45.

 

Celem Zjazdu będzie przyjęcie planu działania oraz budżetu na 2023 rok. Ponadto podczas spotkania planowane jest przyjęcie nowego dokumentu statutowego, który dzięki odświeżonej treści, pozwoli Stowarzyszeniu angażować się szerzej w ważne dla JST działania. W związku z tym prosimy o nienaganną obecność wszystkich Członków Stowarzyszenia.

 

W programie Zjazdu zaplanowano również następujące wystąpienia:

 

> Aktualny przegląd prawa samorządowego – Maciej Kiełbus, Dr Ziemski&Partners Kancelaria Prawna

> Finanse samorządowe i realizacja budżetów JST w 2023 roku – Dariusz Giza, Dyrektor Generalny w ProPOLIS Consulting

> Środki unijne dla Wielkopolski i realizacja wybranych projektów w ramach finansowania ze środków zewnętrznych – Wielkopolska Akademia Nauki i Rozwoju

> Realizacja programu „Czyste Powietrze” w regionie – osiągnięcia i perspektywy zmian – Jolanta Ratajczak, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

 

Link do rejestracji na Zjazd: https://forms.gle/RixfT44xGzuhPhLX9

 

Zapraszamy do udziału!

TERMIN: 19.01.2023, godz. 00:00

MIEJSCE: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, al. Niepodległości 34 w Poznaniu , Poznań

ORGANIZATOR:SGiPW

Maciej Kiełbus

Gorąco polecamy
Zarejestruj się już dziś:

REJESTRACJA

FORMULARZ KONTAKTOWY

Wydarzenia PDS

Więcej wydarzeń

Sprawdzone rozwiązania

dla każdego samorządu.

przeczytaj