Obserwuj

Bądź na bieżąco z prawem samorządowym. Zamów bezpłatny cotygodniowy newsletter.


Działy:
 • Gospodarka komunalna

  W dziale "GOSPODARKA KOMUNALNA" publikowane są artykuły dotyczące spółek komunalnych oraz zakładów budżetowych, jak również artykuły dotyczące poszczególnych działów gospodarki komunalnej, w tym gospodarki odpadami komunalnymi, gospodarki wodno-ściekowej, transportu publicznego.

 • Podatki

  W dziale "PODATKI" publikowane są artykuły dotyczące podatków i opłat publicznoprawnych, m.in. dotyczące podatku VAT, podatku od nieruchomości, opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i innych.

 • Finanse publiczne

  W dziale "FINANSE PUBLICZNE" publikowane są artykuły dotyczące szeroko pojmowanych zagadnień związanych z finansami publicznymi, m.in. artykuły dotyczące dochodów jednostek samorządu terytorialnego oraz dyscypliny finansów publicznych.

 • Zamówienia publiczne

  W dziale "ZAMÓWIENIA PUBLICZNE" publikowane są artykuły dotyczące problematyki zamówień publicznych, m.in. dotyczące sytuacji podmiotów komunalnych w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Prezentowane są także najnowsze orzeczenie KIO oraz sądów w zakresie prawa zamówień publicznych.

 • Prawo cywilne

  W dziale "PRAWO CYWILNE" publikowane są artykuły dotyczące zagadnień cywilnoprawnych, m.in. umów oraz sporów przed sądami powszechnymi, których stroną są podmioty komunalne.

 • Nieruchomości

  W dziale "NIERUCHOMOŚCI" publikowane są artykuły dotyczące nieruchomości komunalnych oraz spraw związanych z innymi nieruchomościami, w których występują organy samorządu terytorialnego. Artykuły dotyczą w szczególności gospodarki nieruchomościami i planowania przestrzennego.

 • Procedury administracyjne

  W dziale "PROCEDURY ADMINISTRACYJNE" publikowane są artykuły dotyczące procedur, które prowadzone są przez organy samorządu terytorialnego. W szczególności artykuły dotyczą ogólnej procedury administracyjnej (KPA - Ordynacja podatkowa), procedury sądowoadministracyjnej, procedury uchwałodawczej oraz dostępu do informacji publicznej.

 • Ustrój

  W dziale "USTRÓJ" publikowane są artykuły dotyczące ustroju podmiotów komunalnych, w tym zagadnienia dotyczące statusu prawnego organów jednostek samorządu terytorialnego, związków międzygminnych czy radnych.

 • Inne

  W dziale "INNE" publikowane są artykuły związane z funkcjonowaniem podmiotów komunalnych, które ze względu na swoją tematykę nie zostały zakwalifikowane do innych kategorii.

XX Kongres Gmin WiejskichZwiązek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej (ZGWRP) zaprasza do udziału w Jubileuszowym XX Kongresie Gmin Wiejskich. Wydarzenie odbędzie się
w dniach 27-28 listopada br. w Centrum Kongresowym w Jachrance k. Warszawy. Kongres będzie poświęcony najważniejszym problemom samorządu, a w sposób szczególny dotykać będzie wyzwań stojących przed gminami z obszarami wiejskimi. W trakcie wydarzenia odbędą się również obchody jubileuszu 30-lecia Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej, po jego reaktywacji w 1993 r.

XX Kongres Gmin Wiejskich okazją do świętowania Jubileuszu 30-lecia Związku

Kongres, jak zawsze, będzie miejscem debat związanych m.in. z analizą funkcjonowania samorządów i samorządności oraz rozwoju gmin z obszarami wiejskimi po ponad 33 latach reformy samorządowej i pierwszych wyborach samorządowych. Bardzo ważnymi zagadnieniami będą także finanse JST oraz gospodarka komunalna.

Rok 2023 jest rokiem jubileuszowym dla Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej. Związek ma 30 lat! Temu jubileuszowi poświęcona będzie część obrad Kongresu.

Integralnymi częściami Kongresu będą także: Forum Skarbników oraz Forum Przewodniczących Rad i Radnych.

W gronie prelegentów Kongresu i Forów znajdują się uznane autorytety nauki i praktyki, a gościem drugiego dnia Kongresu będzie Prezydent RP Pan Andrzej Duda.

Zaproszenie do uczestnictwa w największym spotkaniu samorządowców w Polsce skierowane jest do Wójtów, Burmistrzów, Przewodniczących Rad, Radnych
i Skarbników
wszystkich polskich gmin z obszarami wiejskimi, a szacowana liczba uczestników to ok. 600 osób.

Zaproszenie do udziału w spotkaniu, które decyduje o rozwoju gmin z obszarami wiejskimi

XX Kongres Gmin Wiejskich bezapelacyjnie można określić jako najistotniejsze
i najbardziej opiniotwórcze tegoroczne spotkanie
, które decyduje o rozwoju gmin
z obszarami o charakterze wiejskim.

XX Kongres Gmin Wiejskich, to doskonała okazja, by spotkać się w gronie samorządowców i, w obliczu wyzwań, jakie rysują się przed władzami i wspólnotami lokalnymi, podzielić się swoimi problemami, a także pomysłami na ich rozwiązywanie. To także doskonały moment na świętowanie jubileuszu 30-lecia działalności Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej, po jego reaktywacji w 1993 roku. Dlatego gorąco zachęcam – spotkajmy się w Jachrance w dniach 27-28 listopada br. – zaprasza Krzysztof Iwaniuk, Przewodniczący Zarządu ZGWRP.

Gdzie szukać informacji?

Szczegółowe informacje dotyczące Kongresu, w tym zaproszenie, program oraz informacje organizacyjne i karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej www.zgwrp.pl. Informacji udziela także Biuro Związku: tel. 61 851 74 18,
e-mail: biuro@zgwrp.pl.

TERMIN: 27.11.2023, godz. 00:00

MIEJSCE: Centrum Kongresowe , Jachranka

FORMULARZ KONTAKTOWY

Wydarzenia PDS

 • Brak nadchodzących wydarzeń
Więcej wydarzeń

Sprawdzone rozwiązania

dla każdego samorządu.

przeczytaj