Obserwuj

Bądź na bieżąco z prawem samorządowym. Zamów bezpłatny cotygodniowy newsletter.


Działy:
 • Gospodarka komunalna

  W dziale "GOSPODARKA KOMUNALNA" publikowane są artykuły dotyczące spółek komunalnych oraz zakładów budżetowych, jak również artykuły dotyczące poszczególnych działów gospodarki komunalnej, w tym gospodarki odpadami komunalnymi, gospodarki wodno-ściekowej, transportu publicznego.

 • Podatki

  W dziale "PODATKI" publikowane są artykuły dotyczące podatków i opłat publicznoprawnych, m.in. dotyczące podatku VAT, podatku od nieruchomości, opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i innych.

 • Finanse publiczne

  W dziale "FINANSE PUBLICZNE" publikowane są artykuły dotyczące szeroko pojmowanych zagadnień związanych z finansami publicznymi, m.in. artykuły dotyczące dochodów jednostek samorządu terytorialnego oraz dyscypliny finansów publicznych.

 • Zamówienia publiczne

  W dziale "ZAMÓWIENIA PUBLICZNE" publikowane są artykuły dotyczące problematyki zamówień publicznych, m.in. dotyczące sytuacji podmiotów komunalnych w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Prezentowane są także najnowsze orzeczenie KIO oraz sądów w zakresie prawa zamówień publicznych.

 • Prawo cywilne

  W dziale "PRAWO CYWILNE" publikowane są artykuły dotyczące zagadnień cywilnoprawnych, m.in. umów oraz sporów przed sądami powszechnymi, których stroną są podmioty komunalne.

 • Nieruchomości

  W dziale "NIERUCHOMOŚCI" publikowane są artykuły dotyczące nieruchomości komunalnych oraz spraw związanych z innymi nieruchomościami, w których występują organy samorządu terytorialnego. Artykuły dotyczą w szczególności gospodarki nieruchomościami i planowania przestrzennego.

 • Procedury administracyjne

  W dziale "PROCEDURY ADMINISTRACYJNE" publikowane są artykuły dotyczące procedur, które prowadzone są przez organy samorządu terytorialnego. W szczególności artykuły dotyczą ogólnej procedury administracyjnej (KPA - Ordynacja podatkowa), procedury sądowoadministracyjnej, procedury uchwałodawczej oraz dostępu do informacji publicznej.

 • Ustrój

  W dziale "USTRÓJ" publikowane są artykuły dotyczące ustroju podmiotów komunalnych, w tym zagadnienia dotyczące statusu prawnego organów jednostek samorządu terytorialnego, związków międzygminnych czy radnych.

 • Inne

  W dziale "INNE" publikowane są artykuły związane z funkcjonowaniem podmiotów komunalnych, które ze względu na swoją tematykę nie zostały zakwalifikowane do innych kategorii.

Webinarium pt.: FUNKCJONOWANIE URZĘDÓW SAMORZĄDOWYCH W CZASIE PANDEMIIWynikające z aktualnych rozporządzeń polecenie pracy zdalnej na stanowiskach urzędniczych, znacząco wpływa na wszystkie samorządy. Zarówno specyfika stanowisk pracy w mniejszych urzędach, jak i skala wyzwań w największych miastach i powiatach, wskazują na różnorakie trudności z jakimi musimy się mierzyć. Wiemy, że posiadają Państwo duże, ale też zróżnicowane doświadczenie w reorganizacji pracy urzędów. Jednocześnie ów obszar tematyczny wzbudza wiele wątpliwości i brak pewności. Dynamiczny przebieg epidemii w Wielkopolsce, wymusił na niektórych zdecydowane działania już wcześniej. Dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w naszym webinarium. Pragniemy, by to wydarzenie było przede wszystkim forum wymiany uwag, doświadczeń i wiedzy. Biorąc pod uwagę najistotniejsze kwestie, nasze spotkanie opierać się będzie na uwypukleniu następujących zagadnień:

 • organizacja pracy urzędów i starostw w trybie zdalnym,
 • hybrydowe funkcjonowanie poszczególnych jednostek – w tym Urzędów Stanu Cywilnego,
 • ochrona danych osobowych przy pracy zdalnej,
 • organizacja pracy komisji, rad gmin i powiatów w trybie zdalnym i stacjonarnym.

 

W webinarium udział weźmie mec. Maciej Kiełbus, z Ziemski & Partners Kancelarii Prawnej, który pomoże rozwiać wątpliwości dotyczące zasad organizacji obrad organów stanowiących w aktualnym stanie ograniczeń. Głos zabierze również doświadczony  kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Nowej Soli i ekspert Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych Sławomir Wojciechowski. Ponadto o podzielenie się doświadczeniami poprosimy wielkopolskich samorządowców, którzy zaprezentują własne uwagi, spostrzeżenia i rozwiązania.

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem, zapraszam do wypełnienia ankiety zgłoszeniowej https://forms.gle/4ZuL7Q6CgiBzXhE78, dzięki której uzyskacie Państwo link do dyskusji na platformie Zoom.

TERMIN: 30.11.2020, godz. 00:00

MIEJSCE: online , online

ORGANIZATOR:SGiPW

Maciej Kiełbus

Gorąco polecamy
Zarejestruj się już dziś:

REJESTRACJA

FORMULARZ KONTAKTOWY

Wydarzenia PDS

Więcej wydarzeń

Sprawdzone rozwiązania

dla każdego samorządu.

przeczytaj