Obserwuj

Bądź na bieżąco z prawem samorządowym. Zamów bezpłatny cotygodniowy newsletter.


Działy:
 • Gospodarka komunalna

  W dziale "GOSPODARKA KOMUNALNA" publikowane są artykuły dotyczące spółek komunalnych oraz zakładów budżetowych, jak również artykuły dotyczące poszczególnych działów gospodarki komunalnej, w tym gospodarki odpadami komunalnymi, gospodarki wodno-ściekowej, transportu publicznego.

 • Podatki

  W dziale "PODATKI" publikowane są artykuły dotyczące podatków i opłat publicznoprawnych, m.in. dotyczące podatku VAT, podatku od nieruchomości, opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i innych.

 • Finanse publiczne

  W dziale "FINANSE PUBLICZNE" publikowane są artykuły dotyczące szeroko pojmowanych zagadnień związanych z finansami publicznymi, m.in. artykuły dotyczące dochodów jednostek samorządu terytorialnego oraz dyscypliny finansów publicznych.

 • Zamówienia publiczne

  W dziale "ZAMÓWIENIA PUBLICZNE" publikowane są artykuły dotyczące problematyki zamówień publicznych, m.in. dotyczące sytuacji podmiotów komunalnych w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Prezentowane są także najnowsze orzeczenie KIO oraz sądów w zakresie prawa zamówień publicznych.

 • Prawo cywilne

  W dziale "PRAWO CYWILNE" publikowane są artykuły dotyczące zagadnień cywilnoprawnych, m.in. umów oraz sporów przed sądami powszechnymi, których stroną są podmioty komunalne.

 • Nieruchomości

  W dziale "NIERUCHOMOŚCI" publikowane są artykuły dotyczące nieruchomości komunalnych oraz spraw związanych z innymi nieruchomościami, w których występują organy samorządu terytorialnego. Artykuły dotyczą w szczególności gospodarki nieruchomościami i planowania przestrzennego.

 • Procedury administracyjne

  W dziale "PROCEDURY ADMINISTRACYJNE" publikowane są artykuły dotyczące procedur, które prowadzone są przez organy samorządu terytorialnego. W szczególności artykuły dotyczą ogólnej procedury administracyjnej (KPA - Ordynacja podatkowa), procedury sądowoadministracyjnej, procedury uchwałodawczej oraz dostępu do informacji publicznej.

 • Ustrój

  W dziale "USTRÓJ" publikowane są artykuły dotyczące ustroju podmiotów komunalnych, w tym zagadnienia dotyczące statusu prawnego organów jednostek samorządu terytorialnego, związków międzygminnych czy radnych.

 • Inne

  W dziale "INNE" publikowane są artykuły związane z funkcjonowaniem podmiotów komunalnych, które ze względu na swoją tematykę nie zostały zakwalifikowane do innych kategorii.

Spotkanie Wójtów, Burmistrzów gmin z obszarami wiejskimi województwa dolnośląskiegoMarszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski wraz z Przewodniczącym Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej (ZGWRP) Krzysztofem Iwaniukiem zapraszają na spotkanie Wójtów i Burmistrzów gmin z obszarami wiejskimi województwa dolnośląskiego. Spotkanie odbędzie się 25 listopada 2022 r. (piątek) w godz. 10:00-14:00 we Wrocławiu.

 

Po długim czasie porozumiewania się poprzez różnego rodzaju formy zdalnej komunikacji czas powrócić do bezpośrednich spotkań i dyskusji. Spotkanie we Wrocławiu będzie poświęcone m.in. omówieniu najaktualniejszych wyzwań stojących przed samorządami gminnymi, by móc – w oparciu także o Państwa głosy – dobrać właściwe argumenty do komunikowania się z rządem oraz narzędzia służące dalszemu rozwojowi gmin z obszarami wiejskimi. Będzie ono także okazją do poinformowania o działaniach w zakresie rozwiazań i inicjatywach legislacyjnych istotnych dla samorządów w wymiarze krajowym i regionalnym, a także o pracach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Obecny stan finansów JST, kryzys gospodarczo-energetyczny, problemy oświaty, działania na rzecz uchodźców, rozwój województwa w oparciu o Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska i wiele innych zagadnień wymagają działań samorządowych, konsultacji oraz wymiany doświadczeń.

 

Jako organizatorzy wskazujemy, iż właśnie proponowane spotkanie będzie doskonałą okazją i platformą do realizacji powyższego i liczymy na Waszą obecność oraz aktywny udział.

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne.

TERMIN: 25.11.2022, godz. 00:00

MIEJSCE: Wrocław , Wrocław

ORGANIZATOR:Związek Gmin Wiejskich RP

Maciej Kiełbus
Michał Kostrzewa

Gorąco polecamy
Zarejestruj się już dziś:

REJESTRACJA

FORMULARZ KONTAKTOWY

Wydarzenia PDS

Więcej wydarzeń

Sprawdzone rozwiązania

dla każdego samorządu.

przeczytaj
güvenilir casino siteleri