Obserwuj

Bądź na bieżąco z prawem samorządowym. Zamów bezpłatny cotygodniowy newsletter.


Działy:
 • Gospodarka komunalna

  W dziale "GOSPODARKA KOMUNALNA" publikowane są artykuły dotyczące spółek komunalnych oraz zakładów budżetowych, jak również artykuły dotyczące poszczególnych działów gospodarki komunalnej, w tym gospodarki odpadami komunalnymi, gospodarki wodno-ściekowej, transportu publicznego.

 • Podatki

  W dziale "PODATKI" publikowane są artykuły dotyczące podatków i opłat publicznoprawnych, m.in. dotyczące podatku VAT, podatku od nieruchomości, opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i innych.

 • Finanse publiczne

  W dziale "FINANSE PUBLICZNE" publikowane są artykuły dotyczące szeroko pojmowanych zagadnień związanych z finansami publicznymi, m.in. artykuły dotyczące dochodów jednostek samorządu terytorialnego oraz dyscypliny finansów publicznych.

 • Zamówienia publiczne

  W dziale "ZAMÓWIENIA PUBLICZNE" publikowane są artykuły dotyczące problematyki zamówień publicznych, m.in. dotyczące sytuacji podmiotów komunalnych w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Prezentowane są także najnowsze orzeczenie KIO oraz sądów w zakresie prawa zamówień publicznych.

 • Prawo cywilne

  W dziale "PRAWO CYWILNE" publikowane są artykuły dotyczące zagadnień cywilnoprawnych, m.in. umów oraz sporów przed sądami powszechnymi, których stroną są podmioty komunalne.

 • Nieruchomości

  W dziale "NIERUCHOMOŚCI" publikowane są artykuły dotyczące nieruchomości komunalnych oraz spraw związanych z innymi nieruchomościami, w których występują organy samorządu terytorialnego. Artykuły dotyczą w szczególności gospodarki nieruchomościami i planowania przestrzennego.

 • Procedury administracyjne

  W dziale "PROCEDURY ADMINISTRACYJNE" publikowane są artykuły dotyczące procedur, które prowadzone są przez organy samorządu terytorialnego. W szczególności artykuły dotyczą ogólnej procedury administracyjnej (KPA - Ordynacja podatkowa), procedury sądowoadministracyjnej, procedury uchwałodawczej oraz dostępu do informacji publicznej.

 • Ustrój

  W dziale "USTRÓJ" publikowane są artykuły dotyczące ustroju podmiotów komunalnych, w tym zagadnienia dotyczące statusu prawnego organów jednostek samorządu terytorialnego, związków międzygminnych czy radnych.

 • Inne

  W dziale "INNE" publikowane są artykuły związane z funkcjonowaniem podmiotów komunalnych, które ze względu na swoją tematykę nie zostały zakwalifikowane do innych kategorii.

Wydarzenia PDS

Konferencja naukowa "Rola JST w zagospodarowaniu przestrzeni"Dnia 7 kwietnia 2017 r. w Auli Z. Ziembińskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Collegium Iuridicum Novum) przy al. Niepodległości 53 w Poznaniu odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa poświęcona tematyce kształtowania przestrzeni publicznej.

Wydarzenie organizowane jest przez Koło Naukowe Administratywistów „Ad rem” wspólnie z Katedrą Prawa Administracyjnego i Nauki o Administracji UAM.

Celem konferencji jest możliwość stworzenia pola do dyskusji dotyczącej zarówno obecnych, jak również projektowanych regulacji związanych z zagospodarowaniem przestrzennym. Wśród prelegentów nie zabraknie ekspertów, dzięki czemu wydarzenie stanowić będzie doskonałą okazję do tego, by umożliwić wymianę poglądów zarówno przedstawicielom nauki, jak i studentom. Dla każdego z uczestników będzie to szansa na pogłębienie swojej wiedzy i poznanie wielu interesujących kwestii związanych z gospodarowaniem przestrzennym.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Portal PrawoDlaSamorządu.PL

Serdecznie zachęcamy do udziału!

DATA ROZPOCZĘCIA: 07.04.2017, godz. 09:00

DATA ZAKOŃCZENIA: 07.04.2017, godz. 18:00

MIEJSCE: Aula Z. Ziembińskiego, Collegium Iuridicum Novum, al. Niepodległości 53 w Poznaniu

ORGANIZATOR:


Gorąco polecamy
Zarejestruj się już dziś:

REJESTRACJA

FORMULARZ KONTAKTOWY

Wydarzenia PDS

 • Brak nadchodzących wydarzeń
Więcej wydarzeń

Sprawdzone rozwiązania

dla każdego samorządu.

przeczytaj