Obserwuj

Bądź na bieżąco z prawem samorządowym. Zamów bezpłatny cotygodniowy newsletter.


Działy:
 • Gospodarka komunalna

  W dziale "GOSPODARKA KOMUNALNA" publikowane są artykuły dotyczące spółek komunalnych oraz zakładów budżetowych, jak również artykuły dotyczące poszczególnych działów gospodarki komunalnej, w tym gospodarki odpadami komunalnymi, gospodarki wodno-ściekowej, transportu publicznego.

 • Podatki

  W dziale "PODATKI" publikowane są artykuły dotyczące podatków i opłat publicznoprawnych, m.in. dotyczące podatku VAT, podatku od nieruchomości, opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i innych.

 • Finanse publiczne

  W dziale "FINANSE PUBLICZNE" publikowane są artykuły dotyczące szeroko pojmowanych zagadnień związanych z finansami publicznymi, m.in. artykuły dotyczące dochodów jednostek samorządu terytorialnego oraz dyscypliny finansów publicznych.

 • Zamówienia publiczne

  W dziale "ZAMÓWIENIA PUBLICZNE" publikowane są artykuły dotyczące problematyki zamówień publicznych, m.in. dotyczące sytuacji podmiotów komunalnych w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Prezentowane są także najnowsze orzeczenie KIO oraz sądów w zakresie prawa zamówień publicznych.

 • Prawo cywilne

  W dziale "PRAWO CYWILNE" publikowane są artykuły dotyczące zagadnień cywilnoprawnych, m.in. umów oraz sporów przed sądami powszechnymi, których stroną są podmioty komunalne.

 • Nieruchomości

  W dziale "NIERUCHOMOŚCI" publikowane są artykuły dotyczące nieruchomości komunalnych oraz spraw związanych z innymi nieruchomościami, w których występują organy samorządu terytorialnego. Artykuły dotyczą w szczególności gospodarki nieruchomościami i planowania przestrzennego.

 • Procedury administracyjne

  W dziale "PROCEDURY ADMINISTRACYJNE" publikowane są artykuły dotyczące procedur, które prowadzone są przez organy samorządu terytorialnego. W szczególności artykuły dotyczą ogólnej procedury administracyjnej (KPA - Ordynacja podatkowa), procedury sądowoadministracyjnej, procedury uchwałodawczej oraz dostępu do informacji publicznej.

 • Ustrój

  W dziale "USTRÓJ" publikowane są artykuły dotyczące ustroju podmiotów komunalnych, w tym zagadnienia dotyczące statusu prawnego organów jednostek samorządu terytorialnego, związków międzygminnych czy radnych.

 • Inne

  W dziale "INNE" publikowane są artykuły związane z funkcjonowaniem podmiotów komunalnych, które ze względu na swoją tematykę nie zostały zakwalifikowane do innych kategorii.

FORUM MIASTECZEK POLSKICHZapraszamy Państwa na Forum Miasteczek Polskich, które odbędzie się w dniach 16-17 września 2021 r. w hotelu Novotel Warszawa Centrum. Partnerem wydarzenia jest Kancelaria Prawna Dr Krystian Ziemski & Partners Sp.k.  

W ramach Forum zaplanowane zostały trzy sesje plenarne i dwanaście paneli, w których aktywny udział weźmie ponad 50 ekspertów, prelegentów i uczestników debat. 

 

Udział w charakterze prelegenta w panelu dyskusyjnym na temat gospodarki odpadami potwierdził Pan Maciej Kiełbus. Natomiast moderatorem panelu "Transport zbiorowy i mobilność. Rozwój kolei i transport autobusowy" został dr Adrian Misiejko. 

 

Ponadto podczas dwudniowego wydarzenia poruszone zostaną tematy: 

• Nowa perspektywa budżetowa UE i Krajowy Plan Odbudowy – na jakie pieniądze mogą liczyć małe i średnie miasta?

• Spadek dochodów własnych – konieczność zmian systemowych.

• Gospodarka odpadami – czy może być taniej?

• Kiedy subwencja oświatowa pokryje wydatki na edukację?

• Wynagrodzenia w samorządzie – czy mogą być godne i sprawiedliwe?

Cyfryzacja, walka ze smogiem, Internet rzeczy i inne nowoczesne technologie w samorządzie – co, jak i za ile?  

 

Szczegółowy program: https://forummiasteczek.pl/#agenda

DATA ROZPOCZĘCIA: 16.09.2021, godz. 00:00

DATA ZAKOŃCZENIA: 17.09.2021, godz. 00:00

MIEJSCE: Novotel Warszawa Centrum , Warszawa

ORGANIZATOR:Forum Miasteczek Polskich ACF


Gorąco polecamy
Zarejestruj się już dziś:

REJESTRACJA

FORMULARZ KONTAKTOWY

Wydarzenia PDS

Więcej wydarzeń

Sprawdzone rozwiązania

dla każdego samorządu.

przeczytaj