26.06.2015


Sejm rozpatrzył poprawki Senatu do nowelizacji prawa samorządowego

KATEGORIA: Przepisy

Dnia 25 czerwca Sejm przyjął 17 poprawek (na 18) zaproponowanych przez Senat do noweli obejmującej pakiet ustaw z zakresu prawa samorządowego.

Na ostatnim posiedzeniu Sejmu rozpatrywane były poprawki wprowadzone przez senatorów dnia 12 czerwca do uchwalonej przez Sejm dnia 15 maja 2015 r. ustawy o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz niektórych innych ustaw (o pracach Senatu nad ww. nowelizacją pisaliśmy w artykule „Nowelizacja prawa samorządowego coraz bliżej”). O zapisach nowelizacji pisaliśmy niejednokrotnie na łamach Portalu PrawoDlaSamorządu.PL (zob. np. „Projekt MAiC uchwalony – pierwszy krok w stronę reformy samorządowej wykonany?”).

Na 18 poprawek wniesionych przez Senat posłowie postanowili nie przyjąć jednej z nich, zgodnie ze sprawozdaniem Komisji Finansów Publicznych, Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z dnia 23 czerwca 2015 r.

Obecnie nowelizacja zostanie skierowana do podpisu przez Prezydenta RP, a następnie do publikacji w Dzienniku Ustaw.

Ustawa w swojej zasadniczej części ma wejść w życie z dniem 1 stycznia 2016 r.Autor:
Mateusz Karciarz

prawnik w Kancelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski & Partners w Poznaniu, doktorant na WPiA UAM, specjalizuje się w zakresie prawa administracyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa samorządowego


TAGI: Nowelizacja, Senat, Samorząd,Tekst pochodzi z portalu Prawo Dla Samorządu