Obserwuj

Bądź na bieżąco z prawem samorządowym. Zamów bezpłatny cotygodniowy newsletter.


Działy:
 • Gospodarka komunalna

  W dziale "GOSPODARKA KOMUNALNA" publikowane są artykuły dotyczące spółek komunalnych oraz zakładów budżetowych, jak również artykuły dotyczące poszczególnych działów gospodarki komunalnej, w tym gospodarki odpadami komunalnymi, gospodarki wodno-ściekowej, transportu publicznego.

 • Podatki

  W dziale "PODATKI" publikowane są artykuły dotyczące podatków i opłat publicznoprawnych, m.in. dotyczące podatku VAT, podatku od nieruchomości, opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i innych.

 • Finanse publiczne

  W dziale "FINANSE PUBLICZNE" publikowane są artykuły dotyczące szeroko pojmowanych zagadnień związanych z finansami publicznymi, m.in. artykuły dotyczące dochodów jednostek samorządu terytorialnego oraz dyscypliny finansów publicznych.

 • Zamówienia publiczne

  W dziale "ZAMÓWIENIA PUBLICZNE" publikowane są artykuły dotyczące problematyki zamówień publicznych, m.in. dotyczące sytuacji podmiotów komunalnych w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Prezentowane są także najnowsze orzeczenie KIO oraz sądów w zakresie prawa zamówień publicznych.

 • Prawo cywilne

  W dziale "PRAWO CYWILNE" publikowane są artykuły dotyczące zagadnień cywilnoprawnych, m.in. umów oraz sporów przed sądami powszechnymi, których stroną są podmioty komunalne.

 • Nieruchomości

  W dziale "NIERUCHOMOŚCI" publikowane są artykuły dotyczące nieruchomości komunalnych oraz spraw związanych z innymi nieruchomościami, w których występują organy samorządu terytorialnego. Artykuły dotyczą w szczególności gospodarki nieruchomościami i planowania przestrzennego.

 • Procedury administracyjne

  W dziale "PROCEDURY ADMINISTRACYJNE" publikowane są artykuły dotyczące procedur, które prowadzone są przez organy samorządu terytorialnego. W szczególności artykuły dotyczą ogólnej procedury administracyjnej (KPA - Ordynacja podatkowa), procedury sądowoadministracyjnej, procedury uchwałodawczej oraz dostępu do informacji publicznej.

 • Ustrój

  W dziale "USTRÓJ" publikowane są artykuły dotyczące ustroju podmiotów komunalnych, w tym zagadnienia dotyczące statusu prawnego organów jednostek samorządu terytorialnego, związków międzygminnych czy radnych.

 • Inne

  W dziale "INNE" publikowane są artykuły związane z funkcjonowaniem podmiotów komunalnych, które ze względu na swoją tematykę nie zostały zakwalifikowane do innych kategorii.

08.01.2018

Podsumowanie działalności Portalu Prawo Dla Samorządu w 2017 roku

UWAGA: TEN ARTYKUŁ MA WIĘCEJ NIŻ 3 MIESIĄCE.
SPRAWDŹ AKTUALNY STAN PRAWNY LUB SKONTAKTUJ SIĘ Z AUTOREM.
drukuj mail Share

Sprawdzone rozwiązania

dla każdego samorządu.

przeczytaj

Rok 2017 był kolejny rokiem intensywnego rozwoju Portalu Prawo Dla Samorządu, o czym najlepiej świadczy liczba odsłon opublikowanych na jego łamach artykułów.

Artykuł dostępny jest dla zarejestrowanych użytkowników

Rok 2017 był kolejny rokiem intensywnego rozwoju Portalu Prawo Dla Samorządu, o czym najlepiej świadczy liczba odsłon opublikowanych na jego łamach artykułów.

Portal Prawo Dla Samorządu został zarejestrowany jako dziennik w Rejestrze Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu w dniu 13 maja 2013 roku. Z tym dniem nasz Portal rozpoczął swoją działalność, która nieprzerwanie trwa do dnia dzisiejszego. Rok 2017 był zatem czwartym pełnym rokiem funkcjonowania naszego Portalu. Od początku funkcjonowania nasz Portal odwiedziło ponad 665.000 użytkowników, którzy odwiedzali nasze strony ponad 1.800.000 razy! Ponad 600.000 odsłon – a więc 25% wszystkich – odnotowano w minionym roku. Było to wzrost o ponad 110.000 odsłon względem 2016 roku.

W minionym roku zespół prawników Kancelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski & Partners w Poznaniu opublikował łącznie 255 artykułów dotyczących najistotniejszym zagadnień prawa samorządowego, najnowszych zmian prawnych oraz orzeczeń dotyczących samorządu terytorialnego. Łącznie od powstania Portalu opublikowano na jego łamach ponad 1.200 unikatowych artykułów z różnych dziedzin prawa.

Najaktywniejszym autorem w minionym roku był Mateusz Karciarz. Był on autorem lub współautorem 90 artykułów. Drugie miejsce w tej kategorii zajął Maciej Kiełbus, który był autorem lub współautorem 46 tekstów. Na podium znalazła się także Marta Warzańska, będąca współautorką 18 artykułów.

Z największym zainteresowaniem naszych Czytelników spotkały się artykuły dotyczące nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego, których autorem był Maciej Kiełbus. Najczęściej czytanym artykułem opublikowanym w 2017 roku okazał się tekst „Zmiany w poświadczaniu zgodności odpisów dokumentów z oryginałem”, który odnotował ponad 13.000 odsłon. Drugim najczęściej czytanym artykułem okazał się tekst pt. „Zrzeczenie się odwołania po nowelizacji KPA”, który czytany był ponad 9.600 razy. Trzecie miejsce w tej kategorii zajął marcowy artykuł „Nowelizacja KPA coraz bliżej”, który odnotował ponad 6.000 odsłon.

Wśród najczęściej czytanych w 2017 roku artykułów opublikowanych na łamach naszego Portalu od samego początku jego funkcjonowania znalazły się także m.in. artykuł Michała Prętnickiego z lipca 2016 roku pt. „Od 28 lipca 2016 roku rewolucja w prawie zamówień publicznych” (ponad 10.000 odsłon w 2017 roku – od chwili jego opublikowania artykuł czytano blisko 22.000 razy, co sprawia że jest to najbardziej popularny artykuł na całym Portalu), artykuł Anny Kudry z 2014 roku pt. „Kto może zostać radnym?” (ponad 9.600 osłon w 2017 roku) oraz artykuł Marty Bokiej-Karciarz z 2015 roku „Gdzie uiszczać opłatę skarbową od pełnomocnictwa” (ponad 8.500 odsłon w 2017 roku).

Rok 2017 upłynął także pod hasłem wzmożonej aktywności w mediach społecznościowych. Coraz większym zainteresowaniem cieszyły się nasze profile na Portalach Facebook oraz LinkedIn. Na Facebooku nasz profil polubiło dotychczas blisko 1.900 osób.

Mamy nadzieję, iż 2018 rok będzie równie owocny jeśli chodzi o funkcjonowanie Portalu Prawo Dla Samorządu. Prawnicy Kancelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski & Partners w Poznaniu w dalszym ciągu dbać będę o dostarczanie naszym Czytelnikom najświeższych informacji związanych z prawem samorządowym. O nowe tematy z pewnością zadbają zaś parlamentarzyści oraz sądy. Będziemy mieli więc o czym pisać.

Wcześniejsze podsumowanie funkcjonowania naszego Portalu dokonane było w artykule: „1000 artykułów w portalu Prawo Dla Samorządu”.

Sprawdzone rozwiązania

dla każdego samorządu.

przeczytaj
DZIAŁY:
Inne

Autor artykułu

Maciej Kiełbus

prawnik w Kancelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski & Partners w Poznaniu, Partner, specjalizuje się w zakresie prawa administracyjnego, w szczególności prawa samorządowego

Więcej z Praktyki §

Wydarzenia PDS

Więcej wydarzeń

Sprawdzone rozwiązania

dla każdego samorządu.

przeczytaj